205-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка

Date: 26 березня 2019 о 10:53
91 view

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка. У зв’язку з відзначанням 205-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України з 11.03 по 15.03.2019 року у школі проведено Шевченківський тиждень, який проходив під гаслом «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо». Метою проведення тижня було показати велич і неповторність творчої спадщини Т. Шевченка, її значення для розвитку української літератури. Відкрився тиждень урочистою лінійкою « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!» та виставкою матеріалів про Т. Шевченка у коридорі школи під назвою «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе!». Класні керівники та класоводи підготували учням інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко», тематичні виховні години «Наш Шевченко», « Шевченко - це народ, і, як народ, він буде вічно жити», « Ми тебе не забули, Тарасе!», «Слово Тарасове, вічне, як вічна матінка-земля», інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» Серед учнів школи було організовано арт – салон «Мій Шевченко», де дітлахи із захопленням проявили свої художні здібності. Серед школярів 6-9 класів було проведено брейн-ринг « Вшануймо пам’ять Кобзаря…». У фіналі перемогу здобули обидві команди. Гра тривала цілу годину і увесь час була напруженою та цікавою. Учні показали гарні знання, читали напам’ять твори Кобзаря. Заочна віртуальна відеоекскурсія « Шевченко і світ», «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка» для учнів 9, 8, 6 класів не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими місцями учні ознайомилися із місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя, його живописною спадщиною. Для учнів 8-9 класів було проведено конкурс учнівських творів, творів – мініатюр, творів – роздумів – «Шевченко в моєму серці», «Шевченкове слово у віках не старіє». Також протягом тижня учнів було запрошено переглянути презентації, на яких представлено досить цікаву та різноманітну інформацію про невідомі сторінки життя Т. Шевченка. Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно звучали на шкільних перервах останнього дня тижня під час конкурсу декламаторів поезій Т.Шевченка «Тарасові слова – то правда жива».У читанні взяли участь учні 3 – 8-х класів. Школярі сумлінно готувалися до участі у конкурсах та активно працювали протягом Шевченківського тижня. Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря”.
Comments:
Only authorized users can leave comments.