Тиждень права

Дата: 21 грудня 2018 о 06:46

Тиждень права у Стодулецькій ЗОШ

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України у 2018 році з 10 по 14 грудня у Стодулецькій ЗОШ І_ІІ ступенів було проведено Всеукраїнській тиждень права. Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „Про Всеукраїнський тиждень права” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи. Основною метою тижня було: - підвищити інтерес учнів до правознавства; - розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету; - реалізувати на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання; - створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях. Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої. Всеукраїнський тиждень права розпочався відкриттям загальношкільної лінійки, на якій вчитель історії, Юр’єва Діана Володимирівна коротко розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права. Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів. Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. Для учнів 1-4 класів було проведено гру-мандрівку «Права людини на Україні». Для учнів 5 – 8 класів була проведена вікторина « Права та обов’язки батьків та дітей». Під час спілкування діти повторили основні статті конвенції про права дитини, а також вчитель історії, правознавства Юр’єва Д.В, наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим. Протягом тижня по класах були проведені години спілкування на правову тематику. У 8-9 класі вчитель історії та правознавства Юр’єва Д.В. провела годину спілкування у формі тренінгу «Закон і ми. Конвенція ООН про права дитини». У заході учні виконували різні завдання, які були пов’язані з Конвенцією ООН про права дитини. Відшуковували, що спільного між числами та головними подіями у житті людини. Взяли участь у завданні «Юридичний марафон», де на швидкість відповідали на питання. Спробували себе у роді юридичних консультантів, які вирішували життєві задачі. Для учнів 6-8 класів було проведено соціальне опитування шляхом анкетування «Як захищені права дитини в школі». У шкільній бібліотеці була організована виставка бібліотечної полички «Правова література». Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права. Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.